Zarabiaj Więcej Pieniędzy - Brian Tracy

Co Było Czytane: Zarabiaj Więcej Pieniędzy – BRIAN TRACY

Jest to mój pierwszy wpis z serii „Co Było Czytane”, dlatego pokrótce przybliżę Ci drogi czytelniku, czym się kieruję, wybierając książki do przerobienia. Jako przedsiębiorca, mąż i rodzic nie mam za wiele czasu na czytanie. Wybieram te tytuły, które przynoszą mi maksymalną wartość i zysk. Nie wybieram zatem książek fabularnych, historycznych czy nawet naukowych. Oczekuję maksymalizacji wiedzy  i to najlepiej podaną na tacy.  Nie lubię się zastanawiać i snuć domysły. Wszystko ma być klarowne, proste i czytelne.  Wybieram zazwyczaj treści, które mnie natchną, poruszą i rzucą w wir zmian.

Czego Szukam

Poszukuję książek o szeroko rozumianym rozwoju. O zdobywaniu szczytów swoich możliwości i realizowaniu marzeń. Uwielbiam porównywać treści takich i przeprowadzać konfrontację z historiami wielkich tego świata. Tak, czytanie biografii należy do jednych z moich ulubionych pozycji.

Rzutem na taśmę, jako pierwszą w tej serii, przedstawiam niewielką książkę, która jest swoistym rodzajem streszczenia najważniejszych wartości, którymi kierują się ci, którzy zamieniają gówno w złoto. Briana Tracyego, bo o nim mowa, nikomu przedstawiać nie trzeba. To ta osoba, której książki jako pierwsze wyświetlają się w wyszukiwarce, kiedy wpisze się hasło sukces osobisty.

O Kim

Autor jako początkujący mówca motywacyjny dostał szanse na wygłoszenie mowy o sekretach milionerów. Jego wykład odniósł tak wielki sukces, że inne firmy zaczęły go również zapraszać, aby i u nich ją wygłosił. Po tak spektakularnym początku autor postanowił zebrać wszystko w jedno ciało. Tak powstała ta książka. Nie jest niespodzianką, że w ten sposób i on znalazł się w gronie milionerów.

O Czym

Książka zawiera same konkrety. Samo gęste. Bez zbytniego rozciągania i szczegółowej analizy omawiane są nawyki i sposoby myślenia ludzi bogatych, zarówno przy budowaniu sukcesu osobistego, jak i tego w biznesie. Dla jednych taka kompresja wiedzy może być oczekiwana i wystarczająca, dla mnie jednak jest to ta pozycja, po którą warto sięgnąć kiedy już czytało się coś więcej, a ta jest tylko dla odświeżenia tematów. Wygłaszane hasła w tej książce są i pełne emocji i pobudzają do działania, ale wystarczająco nie wyjaśniają i  nie uzasadniają mechanizmu tych działań. Ot takie streszczenie zachowań i wartości, którymi powinniśmy się kierować, jeżeli chcemy osiągnąć szeroko rozumiany sukces.

Czy Na Pewno Dla Każdego

Wg mnie, jak najbardziej warto sięgnąć po tą pozycję, ale tylko dla odświeżenia tematów sukcesu osobistego i biznesowego. W innym przypadku zacznij od czegoś innego, jak choćby „Bogaty albo biedny” T. Harv Ekera, albo „Obudź w sobie olbrzyma” Anthoniego Robbinsa.

Szymon

//