5 zwycięstw

5 Zwycięstw w 2021

Rok 2021 już za mną, a wraz z nim moje 365 dni wyzwań i podejmowanych działań. Pandemia nieco uprzykrzyła życie, jednak wystarczyło nieco nagiąć swoje plany i dostosować działania pod rzeczywistość, aby móc robić swoje. Poniżej zestawienie pięciu zwycięstw, z których jestem wyjątkowo dumny.

1. Miesięczny Wyjazd Poza Granicę Polski

Spędziliśmy cały sierpień (31 dni) na Chorwacji, pracując, wypoczywając i ciesząc się życiem. To był ten projekt z cyklu „A jak by to było mieszkać gdzieś indziej”. Udało nam się to znakomicie. Przywieźliśmy wspomnienia, doświadczenie, pewne przemyślenia i wnioski. Będziemy chcieli kontynuować ten rodzaj wyjazdów, ale bez rozpisywania tego już w projekty i wyznaczania celu.

Skąd ten uśmiech? A jak się nie uśmiechać na takim wyjeździe?

2. Podejście Do Egzaminu Oracle 1Z0-071

Ogrom pracy, nauki i czasu przeznaczyłem na ten cel. Był to mój główny projekt na rok 2021 i choć nie udało się go zamknąć i zdać egzaminu, to jestem dumny z tego, ile z siebie dałem i ile się nauczyłem. Nie porzucam projektu – ceryfikacja OCA przechodzi na rok 2022.

3. Przerobienie 7 Kursów

Równolegle z nauką do certyfikacji Oracle, trochę jako odskocznia od nauki i rozrywka, rozwijałem siebie i kształciłem się na wielu frontach. Poniżej lista kursów, które przerobiłem, a z których jestem bardzo dumny:

 1. Szkoła Wewnętrznego Przywództwa
 2. Szkoła Marki Osobistej
 3. Szkoła Produktywności
 4. Szkoła Negocjacji (niedostępna)
 5. Szkoła Finansów
 6. Akademia Rekrutacji

4. Runmageddon-Family

Kto brał udział, ten wie ile treningów, wyrzeczeń i czasu potrzeba, aby przygotować się na taki bieg. Dodatkowo biegłem z moim dziewięcioletnim synem, więc uwagę, skupienie i siłę, trzeba było dzielić na dwóch. Udało się dobiec do mety i z tego jestem dumny. Już są plany, aby bieg powtórzyć w 2022 roku.

To błoto nie było pod zdjęcie wysmarowane

4. Przeczytane książki

Treningi i czas na dojazdy do pracy poświęcałem na czytanie, a właściwie słuchanie książek. Poniżej lista tych pozycji, po które moim zdaniem warto sięgnąć:

 1. Steve Jobs – Isaacson Walter
 2. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – Dale Carnegie
 3. Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX – Vance Ashlee
 4. Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie – Eker Harv T.
 5. Obudź w sobie olbrzyma – Robbins Anthony
 6. Bogaty ojciec. Biedny ojciec. Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i klasa średnia – Kiyosaki Robert
 7. Zarabiaj więcej pieniędzy – Brian Tracy

To lista tylko pięciu z wielu zaplanowanych celów, ale jestem z nich szczególnie zadowolony i nimi się chwalę. A co z resztą? To całkiem proste. Jak za dużo w korycie, to i świnia nie zeżre. Reszta zadań czasowo albo kolidowała z tymi pięcioma, albo priorytetowo była na samym dole, przez co ich realizacja nie była tak ważna i przechodzą w niezmienionej formie na rok 2022. Mówię tutaj o takich celach jak:

 1. Przebiegłem półmaraton
 2. Przejechałem na rowerze trasę 100km
 3. Napisałem 20 wpisów na bloga tataprogramista.net
 4. Napisałem 20 wpisów na bloga zoraclemipodrodze.pl
 5. Zdałem egzamin z języka angielskiego na poziomie A2

Jak widać, trochę tego jest, ale nic nie wylatuje z mojej listy. Co do sztuki przechodzą na rok 2022 i nawet trochę nowych przybędzie. Zestawienie całości zostawię na inny wpis, a teraz idę chełpić się swoją dumą i samozadowoleniem.

Szymon

//